Poprzedni temat «» Następny temat
DUMPING SPRZEDAŻY
Autor Wiadomość
rafal.puch 
Rafal

Pracuję w: Lubelski Węgiel "Bogdanka"
Stanowisko: górnik
Oddział: G1
Wiek: 33
Posty: 7
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   DUMPING SPRZEDAŻY

wrzucajcie gdzie się da, to co ktoś rzucił na forum na onecie.

"Szanowni Państwo,

Proszę o zainteresowanie się tematem dumpingu i sprzedaży przez „restrukturyzowaną” z pieniędzy publicznych Kompanię Węglową węgla w cenie grubo poniżej kosztów wydobycia m.in. odbiorcom prywatnej Bogdanki, której głównym udziałowcem są OFE czyli nasze emerytury.

Rzekomo liberalny rząd PO wydaje się, że przeszedł na koniec swojej burzliwej kariery na centralistyczne sterowanie, protekcjonizm i próby wygryzania z rynku rentownych i zrestrukturyzowanych prywatnych podmiotów z naruszeniem norm prawa krajowego i unijnego, gdyż w najlepszym przypadku - otaczając się niezbyt kompetentnymi ludźmi nie był w stanie wymyślić nic lepszego w kwestii podłączenia Kompanii Węglowej ostatniej kroplówki przed zgonem – „byle do wyborów dociągnęła, byle do wyborów”, a w najgorszym w imię jakichś niejasnych interesów – postanowił zaatakować wolny rynek handlu krajowym węglem w Polsce i całkowicie go zdestabilizować na przyszłość albo robiąc złośliwy psikus kolejnej ekipie co przyjdzie po PO i z tymi zgliszczami już nic nie będzie w stanie zrobić albo żeby przy okazji „ukręcić” jakiś lukratywny „lód” na koniec (?).

Nie udało się z ograniczeniem importu węgla rosyjskiego (choć sprawa „złego” rosyjskiego węgla jakoś dziwnie przycichła po przyskrzynieniu Falenty, a potem będącej jego pokłosiem „aferze podsłuchowej” i nikt już orosyjskim imporcie nic nie mówi), a węgiel australijski, który rozpaczliwie szuka rynków zbytu na całym świecie wręcz próbuje się przyciągnąć na nasz rynek dziwnymi zachętami inwestycyjnymi na Lubelszczyźnie, to specjaliści z PO postanowili wywołać kolejną wojnę polsko-polską na wyniszczenie rynku wewnętrznego, tym razem rynku węgla?

I to wszystko dodatkowo w sytuacji, kiedy Kompania Węglowa czeka na zatwierdzenie kontrowersyjnej pomocy publicznej przez Unię Europejską, która co do zasady może być przeznaczona wyłącznie na likwidację kopalń (całkowicie co innego wynika z porozumienia Kopacz ze związkowcami – czy to próba robienia w jajo KE czy związkowców?Tak czy siak jest to niepoważne,), a jednocześnie ogromne środki są sygnowane na jej ratowanie z budżetu państwa na bieżąco.

Czyżby celem przyzwolenia na nieracjonalny dumping stosowany przez prezesa Kompanii Węglowej bez sprzeciwu wczoraj odwołanych ministrów PO było uzyskanie odmowy w tej sprawie po uzyskaniu przez KE informacji o naruszeniach prawa i dumpingu przy sprzedaży węgla przez dotowany przez państwo podmiot?
Czyżby PO chciała załatwić sprawę likwidacji KW rękoma podmiotów trzecich, które muszą siłą rzeczy reagować na tak rażące naruszanie prawa i destabilizowanie rynku, czyli informacje te trafią tak i tak do KE jakimś kanałem. Czy może to tylko przejaw zwykłej niekompetencji i ignorancji oraz chwilowego ratowania płynności państwowej spółki w celu spłacenia wkurzonych banków na ile się da? W każdym razie protest w tej sprawie zgłaszają nie tylko spółki prywatne, ale nieśmiało również (na ile mogą państwowemu właścicielowi podskoczyć bez odwołania zarządu) spółki państwowe takie jak Katowicki Holding Węglowy.

Te wszystkie „kreatywne” pomysły na uzdrawianie Kompanii, a właściwie w ostatecznej konsekwencji na zaoranie wszystkiego co ma związek z węglem w Polsce, jak wypowiadają się eksperci - (stosowany przez KW dumping destabilizuje cały rynek, a w przyszłości może zamknąć temat polskiego węgla całkowicie – dużo wiadomości w tym temacie na portalu wnp.pl - /pytanie tylko w czyim interesie? Nowych nabywców z Niemiec i Australii „starych” kopalni za grosze?/ i ma wyłącznie związek z pomocą publiczną którą KW otrzymuje, bo w żadnym innym razie żaden zarządzający o zdrowych zmysłach w gospodarce wolnorynkowej czegoś takiego by nie zrobił, bo natychmiast by zbankrutował, a zarząd byłby pociągnięty do odpowiedzialności karnej) – były dziełem świeżo odwołanych ministrów Karpińskiego i Tomczyńskiego, którzy wyrazili milczącą zgodę nie sprzeciwiając się pomimo wyraźnych głosów sprzeciwu
 
     
romandorian

Pracuję w: PG Silesia
Posty: 2
Skąd: Jawiszowice
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   beks

Piszę jako pracownik perspektywicznej spółki rynkowej czyli PG Silesia . To co się dzieje na krajowym rynku węgla kamiennego jest klasyczym i przykładnym łamaniem wszystkiego rodzaju norm i reguł gry wolno rynkowej , jak i najokazalszym złamaniem prawa europejskiego , zjawisko dumpingu łupieżczego jest łamaniem prawa i powinno zainteresować krajowe instytucje podległe za ten obszar kompetencjii . Panie Górniku z Bogdanki , mam nadzieję , że się mylę oraz , że moj pesymistyczny scenariusz się nie sprawdzi i , że my jako pracownicy wolnych , otwarych , elastycznych spółek , konkurujących na rynku w sposób swobodny i całkowicie legalny nie bedziemy zmuszeni w przyszłości do szukania pracy , w innej spółce , innej gałęzi czy też innej branży , na rzecz naszych braci z KW , którym poprzez konotacje państwowe prawdopodobnie grosz z portfela nie wypadnie .
 
     
mIcHaL_027 

Pracuję w: Po szkole
Oddział: Brak
Wiek: 25
Posty: 9
Skąd: Kamienowola
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

I Rogera powinni jeszcze zwolnić, bo będzie jak z telekomunikacja polska.
 
     
Reklama


Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB & Przemo