Poprzedni temat «» Następny temat
Zatwierdzenie - specjalność górnicza.
Autor Wiadomość
Cezar94

Pracuję w: Kopalni
Oddział: Dolowy
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

OUG Rybnik - 08.04.2019 r.
Dozór ruchu - Specjalność górnicza:

1. Akty prawne (przerwali po kilku)
2. Co to za mapa (podpisana na dole, wystarczy przeczytać)
3. Pokazywał na mapie znaki i co to za znaki (filar szybu, zagrożenia wymienić, zbiornik wodny, rozciągłość i upad, jakim systemem prowadzona jest ściana)
4. Projekt techniczny
5. Dokument bezpieczeństwa (dodatkowo czy pracownik podpisuje zapoznanie się z całym dokumentem czy z jakąś częścią tylko)
6. Podział zapór przeciwwybuchowych (podać wymiary i dodatkowo jaka jest maksymalna długość półki zwykłej - tutaj się mówi, że taka długość żeby było po 5 cm odstęp od obudowy)

Atmosfera przyjazna, szybko szło i zdawali chyba wszyscy.

dawfff

Pracuję w: Firma
Oddział: Elektryczny
Wysłany: Pią 31 Maj, 2019   

Hej. To że na egzaminie obowiązuje biała koszula i czarny garnitur to pamiętam ale czy krawat też jest wymagany?

Frontal 

Pracuję w: Piast
Stanowisko: Szt
Oddział: GRP
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Po pierwsze to nie jest egzamin, po drugie możesz przyjść w dresie ale pamiętaj "Jak Cię widzą tak Cię piszą" ...

dawfff

Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Frontal napisał/a:
Po pierwsze to nie jest egzamin, po drugie możesz przyjść w dresie ale pamiętaj "Jak Cię widzą tak Cię piszą" ...

A co to Twoim zdaniem jest jak nie egzamin?
Tylko nie pisz mi że ZATWIERDZENIE bo pomyślę że Twoim jedynym źródłem wiedzy jest forum😂

Frontal 

Wysłany: Pią 07 Cze, 2019   

Jeśli jesteś taki mądry to odpowiedz na pytanie komisji "Po co pan tu przyszedł"? stwierdzeniem że zdać egzamin.
Potem pochwal się wynikiem ;)

dawfff

Wysłany: Pią 07 Cze, 2019   

Frontal napisał/a:
Jeśli jesteś taki mądry to odpowiedz na pytanie komisji "Po co pan tu przyszedł"? stwierdzeniem że zdać egzamin.
Potem pochwal się wynikiem ;)

Bardzo proszę
odpowiedziałem: ,,Przyszedłem zdać egzamin stwierdzający moje kwalifikacje do wykonywania czynności w wyższym dozorze ruchu specjalności elektrycznej-maszyn i urządzeń dołowych''.
Wynik: Egzamin zaliczony.

Podstawa prawna dla Ciebie z Pgig:
Art. 61. 1. Stwierdzenie posiadania kwalifikacji, o których mowa w art. 50 oraz art. 58 ust. 1 i 2, następuje na wniosek osoby ubiegającej się o stwierdzenie posiadania kwalifikacji, zwanej dalej „kandydatem”, po przeprowadzeniu egzaminu.

Jeśli nadal się upierasz przy swojej racji że to nie jest egzamin to chętnie usłyszymy Twoją wersję odpowiedzi na to pytanie. Nie zapomnij udowodnić swojej racji przepisami.

Pozdrawiam

Frontal 

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019   

Do tego zmierzałem, wiele osób uwaliło odpowiadając po prostu że przychodzą zdać egzamin "na dozór", widocznie błędnie wziąłem Cię za jedną z tych osób czytając posta.

Moja odpowiedź na to pytanie to "Przyszedłem ubiegać się o stwierdzenie kwalifikacji [...]", a kwestie przepisów mam opanowaną w dobrym stopniu.

Podrawiam

macios6 

Pracuję w: Szcz
Oddział: Ciekawy
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

łoł powoli Panowie.
Powiedzcie mi czy na sztygara wsyatrczy m.39 tj : technik górniczy? Można startować do dozoru?

szumcio99 

Pracuję w: SiG
Oddział: Wydobycie
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

Tak, poczytaj Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 2 sierpnia 2016 r. w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego. Wymagane 12 miesięcy stażu.

helmanso1992 

Pracuję w: SRK
Oddział: Jas-Mos
Wysłany: Śro 10 Lip, 2019   

Cześć.
Koledzy mam takie pytanie:
Jestem po Polibudzie w Gliwicach, mam Inżyniera z Eksploatacji Złóż, jednak od 8 lat pracuje w szybowym jako Rewident. Czy mogę zrobić zatwierdzenia do dozoru po linii "Górnicze wyciągi szybowe"? Czy musiałbym zrobić technik ślusarz? Pod jaki nr dzwonić do OUG Rybnik z takim zapytaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

krzysiekrbk 

Pracuję w: KWK Zofiówka JSW
Stanowisko: Hydraulik
Oddział: MD-3

Technik Mechanik wystarczy

dawfff

Potrzebne Ci co najmniej technikum w zawodzie związanym z maszynami lub elektrotechniką (elektryk,automatyk...)

michaszs

Pracuję w: KWK Knurów-Szczygłowice
Stanowisko: Ryl
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Pytanie w drugą stronę-mam inżyniera po maszynach górniczych, pracuję od niedawna na oddziale mechanicznym. Czy to prawda, że po roku na mechanicznym z automatu dostaję kwalifikację ślusarza?

Frontal 

Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Miałem analogiczną sytuację ale po Lini górniczej i było tak jak mówisz,z tym że kwalifikacje górnika po 6 miesiącach.

mathew2000x 

Pracuję w: KWK Pniówek
Oddział: wszystkie
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Witam
Czy ktoś już był na egzaminie poprawkowym ? Jak to wygląda czy komisja ma gdzieś zapisane pytania z których było się maglowanych ?

Drugie sprawa
Jakbyście mieli wymienić 5 głównych rozporządzeń to które by to były ?

- Ustawa z dnia 9 czerwiec 2011 Prawo geologiczne i górnicze
- Rozporządzenie ministra środowiska z dnia 8 grudnia 2017 w sprawie planów ruchu zakładów
górniczych
- Rozporządzenie ministra energii z dnia 23 listopada 20176 w sprawie szczegółowych wymagań
dotyczących prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych
- Rozporządzenie ministra środowiska z dnia 29 stycznia 2013 w sprawie zagrożeń naturalnych w
zakładach górniczych
-Rozporządzenie Ministra gospodarki z dn 28.076.2002 w sprawie BHP....

Jakie wy byście dali ?
Nie chodzi tu o to co ważniejsze a co nie ale o to co najlepiej wymienic jako pierwsze w kolejnośći ;)

Żeby nie było że tylko coś chcę to tutaj pytania ,które ja miałem co prawda nie wszystkie bo to ponad rok temu zdawałem ale jednak
Rybnik :

- co musi zrobić firma żeby moc pracowac w KWK [ktos zna rzeczowa odpowiedz ? ]
- przedsiebiorca , obszar gorniczy,koncesja,ustawa pgig
-definicja pożaru, co świadczy o pożarze [wskaznik grahama] z definicji chcial poznac jaka by była definicja tego dymu -,-,
- mapa szczegółowo [tutaj chyba byl moj gwozdz do trumny]
- zagrozenia naturalne, klasy, stopnie etc
- metanometria w przodku i odleglosci lutniociagow [tutaj rada w przodku zazwyczaj jest wentylacja kombinowana a wiec z odpylaczem, ja chcąc wymienić wszystkie w przepisach zacząłem od ssącej i już krzywo na to patrzeli także praktyka nie teoria]

Jeszcze miałem kilka innych pytań ale już nie pamiętam wiem ,że dużo dotyczyło przodka i coś tam o zagrożeniu radiacyjnym dopytywał

pozdro ;)

Reklama

Odpowiedz do tematu