Poprzedni temat «» Następny temat
firma JSW Szkolenie i Górnictwo
Autor Wiadomość
ivan82

Pracuję w: firma gornicz polska
Oddział: gorniczy
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

z tych 3 co wymieniłeś to GZL dość elastyczne szychty są generalnie jak trafisz na spoko sztygara itd. to zarobisz jak lipa no to lipa ale najgorzej może być na GRP no chyba że trafisz do przodka i nie będziesz łaził po tyłach lecz gdy trafisz na jakiegoś wariata to nawet i podstawę ci może pisać i zarobisz 2500 z rokiem stażowego... Generalnie TWO lub GZL broń boże iść na GRP to jest czysta fikcja że idzie tam zarobić postęp jest i go nie ma, a syf i robota wiadomo jaka kto robił ten wie... Jest nawet stwierdzenie że ludzie z GRP jak idą na ścianę w delegacje to nie chcą wracać na GRP... wcale im się nie dziwie

dzięki .......a miedzy TWO A GPR sa duże roznice jeśli chodzi o kase

Dawid623

Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

ivan nie daj sobie wmowic,ze grp takie zle. Ja caly czas robie na GrP i nie narzekam ani na kase ani na robotę,głównie w przodku. A jaka robota to zalezy od kopalni/ludzi . U nas naprzyklad wszscy chcieli isc na GRP a nie na wydobycie czy GZL. Zrobisz jak uważasz

Revian 

Pracuję w: JSW
Oddział: G

nie no grp taka rewelacja że cieśla na przodku z ma 200-300 zł różnicy z chłopem z taśmowego... :-D z resztą o czym ja w ogóle rozmawiam... gzl a grp... co ty z czym porównujesz i za co... TWO mają chyba szychty 170 zł i 177 zł a na przodku masz 195, transport 158, cieśla ma cos kolo 170-177... Generalnie gra nie warta świeczki a płuca i plecy zdrowsze na TWO :-P

Dawid623

ja poprostu mowie ze swojego doswiadczenia i gadam ze znajomymi co robia po roznych oddzialach i roznica w wyplatach jest lekko mowiąc spora i u nas nikt nie chce na GZL i sciane chodzic ,ludzie na grp sie przenoszą. W ogole zbedna dyskusja, chlopak pojdzie gdzie bedzie chcial.

Revian 

http://kadrapniowek.pl/in...cownikow-sig-u/

porozumienie w sprawie 14stki dla byłych pracowników Sig ale jedno mnie ciekawi to w końcu wypłacą całą 14 stkę czy jak

W dniu 27.12.2017 r. reprezentatywne organizacje związkowe, w tym ZZ Kadra, zawarły porozumienie w sprawie wypłaty nagrody rocznej tzw. 14-tej pensji za rok 2017. Wszyscy pracownicy JSW S.A. zatrudnieni w 2017 r. bez okresu przerwy, bezpośrednio po zakończeniu stosunku pracy w JSW SiG (tj. pracownicy, którzy rozwiązali stosunek pracy z JSW SiG w celu nawiązania stosunku pracy z JSW S.A.) są uprawnieni do nagrody rocznej tzw. „14-tej pensji” za rok 2017, proporcjonalnie do okresu przepracowanego w JSW S.A.

szczególnie chodzi mi o ten zapis po przecinku

o węgiel już nie pytam bo też jestem z tego głupi

na umowie inaczej o 14ste a rzeczywistość też i ZUZP też inaczej

WUERCE 

Pracuję w: KWK Chwałowice
Stanowisko: górnik, sekcyjny
Oddział: G-3

Ja rozumiem to tak, że np. jeśli przeszedłeś z SIGu do JSW w czerwcu to 14stka jest naliczana od czerwca.

Jeśli w SIGu nie masz 14stki = nie składkujesz na nią.

Revian 

też to tak rozumiem ale najlepsze jest to ze ludzie mysleli iz całą wypłacą :-P

Kileros 

Pracuję w: kopalni
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Lipa, bo ja już całość wydałem :mrgreen:

Revian 

pociesz się bo ja też heh :-P

malo1717 

Stanowisko: górnik
Oddział: gkt

A mi sie wydaje ze to chodzi o ludzi którzy zatrudnili sie np w lipcu pod Sigiem a miesiąc pozniej poszli pod JSW ale to zobaczymy za miesiąc :)

dawid551

Pracuję w: kwk Pniówek
Oddział: g-6
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

na umowie jest zapis o GK, wiec powinni w teorii wyplacic calosc, jesli ktos mial caly rok 2017 w sigu , ale to sie okaze w lutym

bvw08 

Pracuję w: JSW.S.A
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: wydobycie

tak jak kolega piszę jeśli robiłeś w sigu wcześniej tz przed 2017r. to 14 jest liczona podobnie jak barbórka to zaliczają ci całość a jeśli ktoś robił w sigu od maja a w czerwcu przeszedł pod jsw to ma liczone tylko za parę miesięcy

sota18 

Pracuję w: kwk zofiówka
Oddział: Linter

Witam, ktoś coś więcej wie o przyjeciach na ten rok,jakieś cenne POTWIERDZONE info? Od kiedy niby przyjęcia?

Dzagan 

Pracuję w: JSW.SA
Oddział: Wydobywczy
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Nagroda roczna tzw. „14-ta pensja” wypłacana jest za rok 2017.
Pracownicy SiG-u zatrudnieni w JSW S.A. w roku 2017 uprawnieni są do nagrody rocznej proporcjonalnie do okresu przepracowanego w JSW S.A.

Czyli robiłeś od 1 czerwca 2017r to masz liczone od 1 czerwca, robiles od sierpnia to od sierpnia - a nie od poczatku roku.

Kileros 

Pracuję w: kopalni
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Deputat węglowy przysługuje za rok 2018.
Ekwiwalent pieniężny wypłacany będzie w ratach miesięcznych w wysokości 1/12 rocznej normy deputatu lub w formie jednorazowej w miesiącu kwietniu danego roku, na podstawie deklaracji złożonej przez pracownika do końca stycznia tego roku.
Na dzień dzisiejszy brak jest wniosku oraz wyznaczonych miejsc ich składania. Służby kopalni pracują nad tym zagadnieniem, więc dajmy ich spokojnie pracować.
Pracownicy na nowych umowach – pracownicy SiG-u, którzy przechodzili do pracy w kopalniach JSW S.A. w roku 2017, mogą wnioskować o wypłatę ekwiwalentu w formie jednorazowej, w miesiącu kwietniu. Porozumienie w tym przypadku niweluje zapisy umów o pracę, narzucających wypłatę ekwiwalentu w ratach miesięcznych.
Nagroda roczna tzw. „14-ta pensja” wypłacana jest za rok 2017.
Pracownicy SiG-u zatrudnieni w JSW S.A. w roku 2017 uprawnieni są do nagrody rocznej proporcjonalnie do okresu przepracowanego w JSW S.A.

Reklama

Odpowiedz do tematu