Poprzedni temat «» Następny temat
KWK Krupiński do zamknięcia?
Autor Wiadomość
smajl 

Pracuję w: KWK Krupiński
Oddział: GRP
Wysłany: Pią 22 Maj, 2015   KWK Krupiński do zamknięcia?

KWK Krupiński do zamknięcia? Co o tym myślicie?

http://wiadomosci.pless.p...i-do-zamkniecia

bvw08 

Pracuję w: JSW.S.A
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: wydobycie
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015   

pewnie SRK to przejmie, powinni tam wysyłać wszystkich emerytów i ludzi którzy się łapią na urlop górniczy tak co zrobią miejsca na reszcie kopalń dla ludzi z krupińskiego. Jak prezes otwarcie gada że nie będzie inwestycji to kopalnia sama się zamknie

ksiadz7
GÓRNIK

Pracuję w: KOPALNI
Stanowisko: Górnik
Oddział: Wydobycie
Wysłany: Nie 07 Cze, 2015   

podobno jakis Niemiecki ka[itał jest zainteresowany kupnem Krupinskiego tak ostatnio gadali chlopaki co przyszli z krupola na silesie

dubaj

Wysłany: Pon 08 Cze, 2015   krupiński do zamknięcia

Ważne ze przeniosą alokacja na inne kopalnie a tak do 2017 trzeba jebać

rysiek1992

Pracuję w: KWK BORYNIA
Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

Prezes Szlęk informuje, że planuje sprzedać kopalnie Krupiński, ponieważ ona nie spełnia nowych założeń firmy (skupienie się głównie na węglu koksowym).

http://gornictwo.wnp.pl/j...3742_1_0_0.html

goli88 

Pracuję w: -
Oddział: -
Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

http://www.tujastrzebie.p...-3266-8925.html

Od kilku lat chodziły już słuchy o inwestorach niemieckich, potem o Kulczyku itp. itd. Czytałem też kiedyś koncepcję wydobycia pola Orzesze właśnie przez Krupiński (tam miałoby być kierowane wydobycie), ale chyba ten pomysł upadł.

JestemGornikiem

Pracuję w: KWK
Stanowisko: Ścianowiec
Oddział: G1
Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

http://jestemgornikiem.pl...lang=pl&news=56

bianconerri 

Pracuję w: JSW
Oddział: dozór maszynowy
Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

Ano pomysł upadł. Jechała tam firma Techgór chodnik odstawczy E, ale inwestycja padła i wszystko wzięło w łeb. Z tego co wiem Germanie kupią Krupiński i będzie im się opłacało wydobywać a nam nie. PO nas sprzedała i zarżnęła zgodnie z wytycznymi rudego ch..... z brukseli (uciekiniera nr 1 ) . Zobaczymy co będzie, ale jest kupa gówna i smród .

kd
sleper

Pracuję w: x
Oddział: x
Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

nie rozumiem co się tak dziwicie że komuś innemu będzie się OPŁACAŁO wydobywać i na tym zarabiać, skoro będzie to prywatne przedsiębiorstwo ( i nie mówię tutaj tylko o kopalni krupiński, tylko ogólnie o KHW, o innych spółkach się nie wypowidadam, bo pracuję w w jednej z kopalń KHW w firmie)

na dzień dzisiejszy od początku roku KHW ma 150mln STRAT, nosz kurwa w KAŻDYM prywatnym przedsiębiorstwie, nie tylko w górnictwie jak jakaś firma nie przynosi komuś zysku tylko straty i to od długiego czasu to się zwija manatki i zamyka ten burdel w pizdu... no ale nie... w KHW, gdzie faktycznie zapierdziela 30% ludzi (przodki - brygada przodkowa + transport ręczny i ściana, a reszta to ludzie po kneflach, elektryki i ślusarze w komorach pokitrani, przewóz, sygnalisci itd nieroby które jak dostaną 2600zł to są załamani że tyle dostają za siedzenie w komorze, albo na wydawce materiałów wybuchowych...nosz faktycznie zapierdol na maxa.

nie wspomnę o barbórkach itp itd innych przywilejach, ZAWSZE są płacone nawet jak kurwa spółka jest na skraju bankructwa

panowie proponuję troche otworzyć oczy i pomyśleć trochę bardziej perspektywicznie że górnikowi ma się zawsze należeć, sam robię w przodku ale już mnie szlag bierze jak słyszę jak to wam jest źle na kopalni, to się kurwa zwolnij baranie i idź JEBAĆ gdzie indziej, np na budowe po 12h, albo jeszcze jak ci się tak na kopalni podoba to IDŹ jebać do prywatnej firmy na kopalni to wtedy zobaczysz jak to się FAKTYCZNIE ROBI i za JAKIE pieniądze, o dodatkowych przywilejach których nie ma już nie wspomnę...

trochę się rozpisałem, mam nadzieję że kumaci mnie zrozumieją o co mi chodzi..

kasa na wypłaty i jaka kasa POWINNA być uzależniona od WYNIKÓW spółki i od tego gdzie i jak dany delikwent na siebie zarabia, a nie że guzikarz dostanie 2400 a chop z przodka dostanie 2600 (przykładowe wypłaty)

pozdro

górnik1988 

Pracuję w: KWK Rydułtowy-Anna
Oddział: gzl-1

Następny... niekumaty:) Tu nie chodzi, że górnictwo się nie opłaci tylko że robią wszystko żeby się nie opłacało...

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Oddział: ZG Brzeszcze

ten kd to jakiś prowokator. Wiadome kolego, że jak interes nie idzie to firma pakuje manatki. Tylko trzeba odpowiedziec na pytanie dlaczego interes przestał iść ?? Kto miał w tym swój cel ?? Pieprzą o dotowaniu górnictwa w 2013 roku kwotą 400mln złotych - okej. Ale ile górnictwo oddało w podatkach? Kwoty nie idą w milionach tylko w grubaśnych miliardach. Czemu dajmy przykład KW w 2011 roku jak wypracowała zysk na poziomie ok 3 mld złotych - to nie zainwestowała tej kasy w park maszynowy, usprawnienie procesów technologicznych itp ? Ktoś najzwyczajniej tę kase zajumał pod stolikiem pod przykrywką podatków, odszkodowań etc. A wystarczyło usprawnić procesy, doinwestowac maszynerię, po prostu zainwestowac w zakłady i w technologię aby w gorszych czasach jak teraz górnictwo było opłacalne. A tak to trzeba jebać na starym sprzęcie i modlić się by ceny węgla się dżwigły na światowych rynkach. Górnik jak pracował tak pracował i pracuje od lat. i ten w przodku i ten w ścianie i ten na kneflu i na przewozie. Zmienia się tylko opcja polityczna, ceny i świnie przy korycie, które rozkradają górnictwo i patrzą wydoić ostatnią złotówke stawiając zakłady na skraju upaści. Niestety tak było zawsze. na górnictwie zarabiali zawsze wszyscy. Począwszy od rządzących krajem, po rzadzących miastami i gminami (14 podatków od węgla), sprzedawców i pośredników i innych chujków. A cierpi zawsze ten szary górnik na samym dole tej drabinki. Ale zawsze on jest jebany po całości za sytuację, na którą nie ma najmniejszego wpływu

kd
sleper

Pracuję w: x
Oddział: x
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015   

nie żaden prowokator, tylko piszę JAK JEST, trzeba się dostosowywać do sytuacji panującej na rynku, co za tym idzie do cięcia kosztów (np. barbórka), no ale nie w górnictwie gdzie każdy górnik ma MIEĆ zawsze dobrze płacone nawet jak firma stoi na skraju bankructwa, bo tak jest przyzwyczajony od lat..

i powtarzam znowu zarobki każdego dołowca powinny być uzależnione od wyników spółki (ze sprzedaży węgla itp)

O ADMINISTRACJI nawet nie rozpoczynam tematu (przerost zatrudnienia, pracownicy parzy kawki, wysokie zarobki - nie adekwatne do wykonywanej pracy itp itd) bo jest to temat rzeka itp

i nie wyjeżdżaj mi gościu z PROWOKATOREM bo ja cię nie obrażam, sam pracuję na dole i piszę to z perspektywy gościa z przodka, proponuję tylko rozejrzeć się dookoła i wyciągnąć wnioski, jeżeli coś nie idzie w firmie czy to przez pracownika czy zarząd to się zaija manatki i koniec tematu

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Oddział: ZG Brzeszcze

ale kolego, w którym miejscu ja Cię obraziłem i od kiedy słowo Prowokator nosi znamiona obraźliwego? :lol:

Ja nie twierdzę, że powinno się utrzymywać biurowce w takim rozmiarze i że nie powinno się w jakiś sposób uzależniać zarobków od kondycji firmy. Ale wszystko wtedy gdy całe dochody są JAWNE. Bo to tak jakby szef sobie rozdał kasę kolegom czy przehulał, a potem powiedział pracownikom. Słuchajcie, zarobki 50% niższe bo nie mam kasy. W firmie prywatnej okej. Jego kasa. Ale przecież 95% kopalń to póki co spółki PAŃSTWOWE. My sami i inni Polacy płacimy podatki aby to funkcjonowało i byśmy mieli godną pracę i płacę, a nie po to aby ktoś tą kasę wyprowadzał, rozkradał, celowo trwonił i mówił, że nie ma kasy i chuj. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi biega.

nystrand 

Pracuję w: PL
Oddział: El

Zgadzam się z kd prawie w całości.
Nie ma miejsca we współczesnym górnictwie dla bab z administracji i różnych krętaczy/obijaków z powierzchni na szychtach dołowych. A dołowcy typu elektrycy na rozdzielni, na wydawce narzędzi, mat. wybuchowych mają śmiech a nie robotę dołową. Powiedzmy to sobie szczerze.

matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik

Kd a po co ma wam szef lepiej płacić, macie robić i nie gadać...najlepiej za 1600 zł, sam robiłem we firmach i wiem.jak to wygląda...grabie grabią tylko w jedną strone a ludzie dostają ochłapy, zobacz sobie kto na górnictwie zarabia...bo na pewno nie ten górnik na samym dole

Reklama

Odpowiedz do tematu