Poprzedni temat «» Następny temat
Odnaleziono ciała górników zaginionych w ruchu Śląsk
Autor Wiadomość
hajer 
Administrator

Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   Odnaleziono ciała górników zaginionych w ruchu Śląsk

O godz 20.28 w poniedziałek (15 czerwca) ratownicy prowadzący akcję w ruchu Śląsk kopalni Wujek odnaleźli ciała dwóch poszukiwanych górników - poinformował portal górniczy nettg.pl Wojciech Jaros, rzecznik prasowy Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy zakład zlokalizowany w Rudzie Śląskiej.

Jak ustalił portal górniczy nettg.pl, ciała znajdowały się na skrzyżowaniu pochylni badawczej z przecinką "4".

nettg.pl

Esteban 

Pracuję w: nikaj
Oddział: PUP
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Ech, wszystko wskazuje na to, że sam wstrząs przeżyli...
Niech spoczywają w pokoju.

zorro
zorro

Pracuję w: firmie
Oddział: KM
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

Po co są te nadajniki w lampach, jak prawie 2 miesiące trzeba było ich szukać. W telewizji w czasie trwania akcji mówiono że ich zasięg jest niewielki, a ratownik może być kilka metrów od zasypanej lampy i jej nie namierzy.

wszyscydotejnogi 

Pracuję w: KW SA
Oddział: GRP
Wysłany: Śro 17 Cze, 2015   

Panowie to jest nic. Od pewnego czasu na kopalni na której pracuje typowane sa osoby które pobierać mają aparaty ucieczkowe to przetestowania. Ostatnio kazano mi pobrać taki aparat i w trakcie pracy urzyc go a później wywieźć na powierzenie..... co się okazało? po otwarciu worek na powietrze się nie wypełnił mimo nawet kilkudziesięciu wdechow...... wyjechałem na powierzchnię i idę z tym do babki w okienku a ona do mnie z tekstem że ostatnio coraz częściej się tak dzieje.....więc o czym tu mówimy.

Druga sprawa to nie wiadomo jak było z tymi górnikami, którzy zginęli.... przecież prawda wygląda tak że żaden z Was nie ma aparatu przy sobie całą zmianę....

matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik
Wysłany: Śro 17 Cze, 2015   

Co do aparatów...to jak byłem na szkoleniu, to te co już zostały wycofane po 5 latach użytkowania to kumpel nawet go otworzyć nie umiał, a nawet 3 ratowników potem go nie otworzyło

wszyscydotejnogi 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Tu przyznam rację..... problem z otwarciem był i w dodatku nie dało się wyregulować pasków na szyi tak były pokrecone

wszyscydotejnogi 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Co do lamp to muszę przyznać, że sa wodoszczelne:) ostatnimi czasy zalalo nam przodek i tydzień czasu dzień w dzień w wodzie się moczylem.... lampa zresztą też, trochę się bałem że może w tej wodzie slonej zgaśnie albo co ale na szczęście nie było problemu także z powodzeniem mogę powiedzieć że próba wody dla lamp Faser jak najbardZiej na plus:)

górnik1988 

Pracuję w: KWK Rydułtowy-Anna
Stanowisko: Górnik
Oddział: gzl-1
Wysłany: Pon 22 Cze, 2015   

http://www.nettg.pl/news/...na-powierzchnie

Reklama

Odpowiedz do tematu