Poprzedni temat «» Następny temat
Bezczelny atak na polskie górnictwo
Autor Wiadomość
matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015   

deskon napisał/a:
macie racje, moja żona obecnie zmieniła prace i zarabia nie wiele mniej niż obecnie ja na jsw

Dokładnie, na kopalni sie świat nie kończy, ale za 2k wypłaty to człowiek lżejszą robote na powierzchni znajdzie, już nie mówiąc ile na czarno idzie zarobić, bo mnie 2k miesiecznie i 25 lat na dole nie satysfakcjonuje, wole na czarno robić i zarobić i żyć i na starość myśleć co będzie bo nie wiadomo czy i jak będzie

bvw08 

Pracuję w: JSW.S.A
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: wydobycie
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

a że taka sytuacja panuje to tylko wina samych ludzi bo gdyby 1,2,100 kandydat na pracownika wyśmiał takiego pracodawcy w twarz za warunki finansowe to od razu wprowadziłby godne stawki chyba że firma stoi na granicy bankructwa, ale co jak co na kopalniach firmy zarabiają krocie na takich tanich pracownikach i raczej bankructwo im nie grozi, jedyny problem stanowią kopalnie, które umyślnie pozbywa się firm obcych bo taki jest nakaz z góry

tolek 

Pracuję w: Thyssen Schachtbau GmbH
Stanowisko: Schlosser unter Tage
Oddział: Bergbau

po prostu dojdzie do tego że na grubie będą robiły same pół mózgi które nadają się wyłącznie do łopaty... bo żaden zdrowo myślący człowiek nie będzie pracował w takich warunkach, narażając swoje życie za co... za 450 euro miesięcznie? tak jak już kiedyś pisałem, na zachodzie klozetbabka na 1/2 etatu tyle zarabia... rozumie jeszcze na kneflu (dobrym kneflu bo są złe ;p) żeby dużo nie wymagać... ale chłop co w przodku zapierdala albo fachowiec który jako jedyny z ekipy potrafi naprawić kombajn dostaje 2000 zł to jest śmieszne i upokarzające

matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP

I temu sie właśnie dziwię że nie szukają lepszej roboty

Kileros 

Pracuję w: kopalni
Oddział: G
Wysłany: Śro 07 Paź, 2015   

bvw08 napisał/a:
a że taka sytuacja panuje to tylko wina samych ludzi bo gdyby 1,2,100 kandydat na pracownika wyśmiał takiego pracodawcy w twarz za warunki finansowe to od razu wprowadziłby godne stawki chyba że firma stoi na granicy bankructwa, ale co jak co na kopalniach firmy zarabiają krocie na takich tanich pracownikach i raczej bankructwo im nie grozi, jedyny problem stanowią kopalnie, które umyślnie pozbywa się firm obcych bo taki jest nakaz z góry

Po części masz rację. Ale też nie można winić samych ludzi, że podejmują się pracy, za taką kasę. Jak ktoś ma rodzinę, dzieci, opłaty, to wiadomo, że jak ma zarobić 1500 zł na powierzchni, a 2000 zł na dole, to pójdzie na dół za te 5 stówek więcej...

tolek napisał/a:
bo żaden zdrowo myślący człowiek nie będzie pracował w takich warunkach, narażając swoje życie za co... za 450 euro miesięcznie? tak jak już kiedyś pisałem, na zachodzie klozetbabka na 1/2 etatu tyle zarabia...

I myślicie, że to 450E w tamtych krajach to też jest dużo? Fajnie to wygląda tylko na papierze i jak się zarabia w euro, a wydaje w złotówkach. Choć wiem, że i to nie wygląda aż tak kolorowo.

nystrand 

Pracuję w: PL
Oddział: El

Kileros napisał/a:

Po części masz rację. Ale też nie można winić samych ludzi, że podejmują się pracy, za taką kasę. Jak ktoś ma rodzinę, dzieci, opłaty, to wiadomo, że jak ma zarobić 1500 zł na powierzchni, a 2000 zł na dole, to pójdzie na dół za te 5 stówek więcej...

Szanujący się człowiek nie idzie pracować na dół za 1500 - 2000 zł.
Jest masa prac na powierzchni bezpiecznych i w dobrych warunkach (bez pyłu, syfu i niebezpieczeństwa) za 2000 zł.

tolek napisał/a:
bo żaden zdrowo myślący człowiek nie będzie pracował w takich warunkach, narażając swoje życie za co... za 450 euro miesięcznie? tak jak już kiedyś pisałem, na zachodzie klozetbabka na 1/2 etatu tyle zarabia...

Dokładnie.

tolek 

Kileros napisał/a:
tolek napisał/a:

I myślicie, że to 450E w tamtych krajach to też jest dużo? Fajnie to wygląda tylko na papierze i jak się zarabia w euro, a wydaje w złotówkach. Choć wiem, że i to nie wygląda aż tak kolorowo.

kolego mój drogi tak się składa że mieszkam w Niemczech... tak... spierdoliłem do niemiec bo tak się to nazywa i zapewniam Cię że za dokładnie 1300 eu 2 osobowa rodzina (żona mąż) żyją na lepszym poziomie tutaj niż za 3000 zł w polsce... wiem po sobie i jak ma ktoś jakieś pytania o szczegóły na priv proszę.

Wyliczę wam:
- mieszkanie 60m2 (3 pokoje kuchnia łazienka balkon piwnica) 336 euro zimnej mity co opłatami typu śmieci, ogrzewanie, woda wychodzi 520euro,
- prąd 70eu/miesiąc
- internet 20eu/miesiąc
- jedzenie na 2 osoby (jak nie żydzisz) 350 eu / miesiąc
- reszta na własne wydatki...

tutaj rodzina z socjalu żyje lepiej niż oboje zapierdalających rodziców klasy robotniczej w polsce... w UK życie jest droższe ale pracując oboje (nie zapierdalając tak jak w polsce) żyje się spokojnie bez stresu i można świat zobaczyć... a pracując na grubie, baba w biedrze to jedyne co zobaczycie to 30 letni kredyt który weźmiesz na mieszkanie. Ach bo bym zapomniał, najniższy zarobek w DE to 8,5 eu na godzinę...czyli te 1200 euro napewno zarobisz

bvw08 

Pracuję w: JSW.S.A
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: wydobycie
Wysłany: Czw 08 Paź, 2015   

do tego dochodzą koszy życia u nas za 200zł to zakupów porządnych nie zrobisz a w DE za 50euro full koszyk, mieszkania drogie ale za to nieporównywalnie większy komfort metrażowy i gdyby tak na to patrzeć to u nas wysoki standard też ponad 2 tyś zł musisz dać taki mamy cudowny kraj

tolek 

Wysłany: Pią 09 Paź, 2015   

dokładnie bvw08 :) tutaj za 60m2 3km od centrum miasta 4x większego niż katowice kosztuje te 500 euro, ale jakbym chciał 3km od centrum katowic 60m2 wynajmować to podejrzewam że by mi tych 500 euro brakło

Reklama

Odpowiedz do tematu