Poprzedni temat «» Następny temat
M11 a pracownik niewykwalifikowany
Autor Wiadomość
Damsi

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   M11 a pracownik niewykwalifikowany

Witam. Mam pytanie, może ktoś się orientuje. Czy jeśli osoba przyjęta na kopalnie bez doświadczenia ale posiadająca kurs m11 ostanie od razu młodszego górnika. Czy tak czy owak będzie musiała przejść okres 3 miesięcy adaptacji jako pracownik niewykwalifikowany. I jaka różnica może być w zarobkach. Pozdrawiam

Bartekk 

Pracuję w: KWK Ruda
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: -
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Jak sie przyjmowałem w tym roku to byli ludzie co mieli tylko m11 i bez doświadczenia dostawali od razu młodszego górnika, a po okresie adaptacyjnym skierowani na kurs na zatwierdzenie na stanowisko górnika.

Damsi

Wysłany: Śro 01 Lis, 2017   

dziwne. mi pomimo m11 dali pracownika niewykwalifikowanego. nie wiem co o tym myslec. kopalnia kwk rydultowy

aesmaestro3 

Pracuję w: KWK Ruda
Stanowisko: Górnik
Oddział: GTD
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017   

Trzeba miec taki kurs dodatkowo http://www.bialecki.pl/ku...nowisku,54.html ,aby mozna pracowac jako górnik 250-300zl .

macios6 

Pracuję w: Szcz
Oddział: Ciekawy
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Panowie, z racji że nie mam doświadczenia ani wykształcenia górniczego czy takie kursy jak : http://www.bialecki.pl/ku...adu,54,528.html mam zrobić sobie lepiej sam czy czekać aż SIG/Kopalnia mnie skieruje?

górnik1988 

Pracuję w: KWK Rydułtowy-Anna
Oddział: gzl-1
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

A czytałeś wymagania?
Wymagania:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób nowo zatrudnionych na stanowisku górnika. Zatrudnienie na stanowisku górnika wymaga posiadania stwierdzonych kwalifikacji górnika potwierdzone świadectwem ukończenia zasadniczej lub średniej szkoły górniczej lub tytuł wykwalifikowanego robotnika w zawodzie górnik.

serwo 

Pracuję w: Mechanik
Oddział: M
Wysłany: Śro 22 Lis, 2017   

Też mam m11 dostałem propozycję pracy na Rydułtowach przez 3 miesiące jak pracownik niewykwalifikowany, jestem mechanikiem samochodowym może jeszcze dadzą mnie na ślusarza ale powiedzieli zależy od potrzeb.

kasztnowy_kozak

Pracuję w: kwk jankowice
Oddział: *
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

Dla niewykwalifikowanych - żeby być Górnikiem, trzeba mieć ukonczony kurs M11, a po 6 miesiącach stażu kopalnia robi ci kurs przed dopuszczeniem na stanowisko Górnika. Po zdaniu wszystkiego musisz jescze iść do planistki aby cię przeszeregowała. Trzeba sie upominać o swoje.
I synki mocie górnika ;-)

macios6 

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017   

kasztnowy_kozak napisał/a:
a po 6 miesiącach stażu kopalnia robi ci kurs przed dopuszczeniem na stanowisko Górnika.
I synki mocie górnika

A jaka różnica na kasie jeśli chodzi o stanowisko "niewykwalifikowany pomoc dołowa " a górnik"?
I kwestia roboty górnik mniej zajobu ma?

górnik1988 

Pracuję w: KWK Rydułtowy-Anna
Oddział: gzl-1

Taka że górnikowi może pisać szychtę z ściany/przodka a ładowaczowi nie. Czyli na kasie duża różnica. Aha i jak tak podchodzisz do górnictwa to się mocno zdziwisz :-) Niestety na dole zawsze jest dużo zajobu, chyba że do przewozu i itp pójdziesz.

macios6 

Dzięki,może niektóre pytania są głupie ale wszyscy zaczynali od zera. Dzięki panowie za pomoc i Szczęść Boże.

Golik83

Pracuję w: Pgg kwk wujek
Oddział: Grp1
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Troche bezsensu te szkoły górnicze. Mnie tez teraz przyjęto na kwk wujek do grp1 jako Pracownik niekwalifikowany a posiadam m11. I m39
Mam rozunieć ze te 2 lata nauki i 2 tyś poszło w błoto ?

Golik83

Pracuję w: Pgg kwk wujek
Oddział: Grp1
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Byłem dziś w kadrach i potwierdzam wcześniejsze informacje odnośnie tego kursu specjalistycznego. Jezeli doniose ten swistek to automatycznie wskakuje na gornika. Dzwonilem do tego bielecki.pl i nie yrzeba skierowania z zakladu pracy, można prywatnie zrobic tylko zaplacic trzeba. Pozdrawiam

Frontal 

Pracuję w: ZG Sobieski
Oddział: SUG
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Masz kwalifikacje górnika, tytuł górnika ale musisz odbyć kurs dopuszczający do stanowiska górnika (co 5 lat powtarzany,5 dniowy) żeby mieć stanowisko górnika.

luker 

Pracuję w: nie gornik
Oddział: nie gornik
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Siemka , dolacze do tematu , czyli w skrocie gowno sama kwalifikacja czy szkola m.11 daje do tego trzeba jeszcze ten kurs specjalistyczny przed dopuszczeniem do pracy jako gornik i wtedy mam rozumiec jestem pelnoprawnym gornikiem . ?

Reklama

Odpowiedz do tematu