Poprzedni temat «» Następny temat
Pracowniczy Program Emerytalny
Autor Wiadomość
czako85

Pracuję w: JSW
Oddział: ED
Wysłany: Wczoraj 14:23   Pracowniczy Program Emerytalny

plusy/minusy, co o tym sadzicie i co się mówi o tym na waszych grubach ?

matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP
Wysłany: Wczoraj 15:26   

Masz na myśli ppk?

Revian 

Oddział: G
Wysłany: Wczoraj 15:27   

nic do tego nie dokładasz więc myślę zbędna dyskusja a może faktycznie za kilkanaście lat to dostaniesz o ile nie zrobią z tym tego samego co z OFE... oczywiście jest opcja żeby samemu do tego dopłacać jakąś tam składkę z wypłaty, ale to chyba tylko dla ludzi którzy ufają naszym rządzącym :mrgreen: PPK to co innego niż PPE. Mianowicie PPE opłaca sam pracodawca bez twojego wkładu chyba że się zdecydujesz na opcję z dodatkową składką z twojej wypłaty ale jest to dobrowolne

matys 
matys

Wysłany: Wczoraj 15:34   

Revian napisał/a:
nic do tego nie dokładasz więc myślę zbędna dyskusja a może faktycznie za kilkanaście lat to dostaniesz o ile nie zrobią z tym tego samego co z OFE... oczywiście jest opcja żeby samemu do tego dopłacać jakąś tam składkę z wypłaty, ale to chyba tylko dla ludzi którzy ufają naszym rządzącym :mrgreen: PPK to co innego niż PPE. Mianowicie PPE opłaca sam pracodawca bez twojego wkładu chyba że się zdecydujesz na opcję z dodatkową składką z twojej wypłaty ale jest to dobrowolne

Mylisz się. Będą ci zabierać 2 % z wypłaty. Jak będziesz chciał to możesz zadeklarować dodatkowe 2%. I szczerze to ja ich pierdole. Wolę to wydać niż ma ktoś moje pieniądze przepierdolić. Nie wierzę w nic na czym państwo trzyma rękę. Jeszcze trzeba pamiętać że co 2 lata trzeba się zadeklarować że Nie chcemy w tym uczestniczyć bo z automatu co 2 lata będą zapisywać.

czako85

Oddział: ED
Wysłany: Wczoraj 16:16   

mam na mysli PPE pracowniczy program emerytalny, ktory chce wprowadzic JSW, PPK to co innego

matys 
matys

Wysłany: Dzisiaj 3:13   

To przepraszam. Nie jestem w temacie.

Arni 

Pracuję w: KWK Pniówek
Oddział: TWO
Wysłany: Dzisiaj 9:43   

1.Największy plus PPE taki że nic Ci z wypłaty nie biorą (2%PPK)tylko pracodawca wpłaca 3.5% (1,5%PPK)od bodajże podstawy emerytalno rentowej,
2.Zeby nie było że to całkiem za darmo to co dostaniesz liczy Ci się do dochodu więc jakieś tam skromny podatek zaplacisz który biorą z wyplaty.
3.Druga największą różnica taka że przy PPE dostaniesz pieniądze jak przejdziesz na emeryturę już w wieku 55 lat i mozesz na raz całość wybrać a w PPK dopiero jak uzyskasz 65 lat i wybrać chyba max 25% a reszta w ratach

Moim osobistym zdaniem PPE o wiele lepsza opcja ponieważ mniej w nią musisz włożyć własnych pieniędzy a i szybciej z nich będziesz mógł skorzystać

Reklama

Odpowiedz do tematu