Poprzedni temat «» Następny temat
Plusy i minusy oddziałów.
Autor Wiadomość
kakadd

Pracuję w: uczen
Oddział: brak
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   Plusy i minusy oddziałów.

Panowie mam wielką prośbę do Was. Od ponad tygodnia robię na Pniówku i pewnie za jakis czas będę przydielony na jakiś oddział z dotychczasowego GPS'u. Chciałbym aby każdy kto pracuje i przeczyta ten temat napisał plusy i munusy swojego oddziału:). Najbardziej interesują mnie wypowiedzi na temat wentylacji, przewozu i szybowego. Jesli znajdziecie czas na opisy innych oddziałów także będe wdzięczny.

PS. Widziałem tu podobny temat ale jego tresc zmieniła kierynek pytania zadającego, dlatego proszę pisac tylko plusy i minusy pracy na waszym oddziale:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:)))) I Szczęśc Boże.

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Oddział: ZG Brzeszcze
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Wentylacja

W sumie wszystko zależy co robisz na wentylacji bo od tego są uzależnione zarobki. Murarz co muruje tamy na przekopach zarobi na pewno mniej niż gość co chodzi do ściany do zatłaczania antypirogenów czy wykonywania pasów z izopiany. Niemniej jednak postaram się zebrać to do kupy.

PLUSY
-najlepsza znajomość kopalni (roboty prowadzone w całej kopalni)
-urozmaicona praca (zazwyczaj codziennie chodzi się w inne miejsca niż stale do tego samego rejonu przez co jest urozmaicenie)
-nie udźwigasz się jak na ścianach czy przodkach
-przez to, że roboty po całej kopalni to częściej idzie przykombinować/podrzemać i nie zawsze Cię sztygar odwiedzi

MINUSY
-czasem trzeba się sporo nachodzić po całej kopalni (szczególnie metaniarz)
-kasa mniejsza jak na ścianach czy przodkach
-mało świąt idzie przerobić (jedynie metaniarz ma większą możliwość)

MagicDubs
The Soul Is One

Pracuję w: KWK Chwałowice
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP

Bergamo kocham Twoje podsumowania w pewnych sprawach, Twoje posty niszczą :D hehehe

Bergamo napisał/a:
-przez to, że roboty po całej kopalni to częściej idzie przykombinować/podrzemać i nie zawsze Cię sztygar odwiedzi

Akurat na Pniówki to w kazdym oddziele niezła kasa jest, w przewozie sie tez duzo nachodzisz, odczepiac i zaczepiac wozy itp ale na pewno robota spokojniejsza niz w scianie. Czasami do łopatki tez pewnie pojdziesz do pobierki.

W szybowym to juz inna bajka, sygnalisci, ludzie od przewozów, wież szybowych, robota nie jakas przejebana, czasami tez niebezpieczna, podejrzewam ze najgorzej platna z tych wszystkich choć jak bedziesz przodowym to kto wie :D minus w szybowym ze świst i słuch mozna szybko stracić.

tarak 

Pracuję w: JSW S.A.

wydobycie

plusy:
-kasa
-kasa
-kasa;)

a na poważnie, plusy:
-kasa:D
-dla jednych plus, dla niektórych minus: od 1,5 roku dzień w dzień w ten sam rejon

minusy:
-problem z urlopem, zawsze się trzeba prosić
-często trzeba się na*ebać, rzadko są luźne szychty
-pył, syf, woda, temperatura
-ciśnienie żeby się sypało
-jako jedni z pierwszych zjeżdzamy, jako jedni z ostatnich wyjeżdżamy...

LukaszCieszyn 

Pracuję w: Kopalni
Oddział: Zamknięty
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2013   

I dokładnie też mnie to ciekawilo. Wydobycie czy przygotowki?

MagicDubs
The Soul Is One

Wysłany: Pon 29 Kwi, 2013   

Pamietajcie tez, ze jak przerobisz na scianie 25 lat to umrzesz rok po odejsciu na emeryture, maksymalnie dwa, na reszcie oddzialow pozyjesz dluzej :D

wiedzminnnn
śleper

Pracuję w: SiG
Oddział: GRP 2

kolego z przodka nie uogólniaj ;) bo jest rożnie wszystko zależy od człowieka ale patrząc na to że obecnie statystycznie każde pokolenie jest słabsze od poprzedniego to nie nastawiajmy sie na dożycia 80 kilku lat ;) zwłaszcza w naszej branży co krok widuje klepsydry ... umarł 46,52 latek itp

MagicDubs
The Soul Is One

To był żart jakby ktoś nie skumał, wiadomo praca na kopalni jest ciezka, niewazne gdzie robisz na dole, ale ściana to specyficzne miejsce i wiadomo, ze trzeba sie tam najwiecej najebac :)

luki158

Pracuję w: ...
Oddział: ...
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2013   

Panowie może wiecie jakie są płace w oddziale szybowym pod JSW. Czy jest opłacalne się tam pchać ?
Chodzi mi np o takiego sygnaliste

spid 

Pracuję w: kwk
Oddział: gps

Koledzy A co lepsze i pod jakim wzgledem i co gorsze sciana czy przodek ??

MagicDubs
The Soul Is One

spid napisał/a:

A co znaczy gorsze? Najlepsza kasa jest na scianie. Na przodkach też groszy nie zarobisz, ale trzeba zapierdalać. :)

W szybowym zalezy tez w ktorym szybie wyladujesz, jakie szychty beda Ci pisac. Kokosów nie zbijesz :) Ale praca spokojniesza, bardziej bezpieczna. Coś za coś

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Oddział: ZG Brzeszcze

spid napisał/a:

tu nacisk na tony, a tam na metry czyli praca pod presją ;-)
Finansowo atrakcyjnie i tu i tu.
W przodku łazisz wyprostowany ale trza nosić żelazo i oddychać chujowym powietrzem (chyba, że robisz w samym przodku) i codziennie trzeba dalej łazić.
W ścianie trza się dobrze poschylać i również nie raz na czworaka wnosić coś do ściany i smykać przez nią. choć z każdym dniem bliżej na robotę.
Reasumując jeden ch.... choć ja bym chyba wolał przodki

kakadd

Pracuję w: uczen
Oddział: brak

Z tego co się dowiedziałem to spora częsc nowo przyjętych z Pniówka zostanie wysłana na MD-4. Czyli pobierka, pobierka, pobierka:(

MagicDubs
The Soul Is One

Wysłany: Śro 01 Maj, 2013   

kakadd napisał/a:
Z tego co się dowiedziałem to spora częsc nowo przyjętych z Pniówka zostanie wysłana na MD-4. Czyli pobierka, pobierka, pobierka:(

Zawsze istnieje opcja przenosin na innym oddział. Nie wiem jak na innych kopalniach, na Krupinskim to mission impossible, ale zawsze warto sprobowac jak interesuje Cie inny oddział.

Hawi_92

Pracuję w: NIKAJ
Oddział: ŻODYN
Wysłany: Śro 01 Maj, 2013   

dlaczego magicdubs?? Od 3 osób słyszałem, że kilkunastu chłopa z przewozu ma zostać przeniesionych na wydobycie :)

Reklama

Odpowiedz do tematu