Poprzedni temat «» Następny temat
Chorobowe 100% płatne zasady?
Autor Wiadomość
Revian 

Pracuję w: JSW
Oddział: G
Wysłany: Śro 21 Lut, 2018   Chorobowe 100% płatne zasady?

Witam w związku z przywróceniem świadczeń za chorobowe itp.

źródło: http://jasnet.pl/?m=wydarzenia&id=45805

Moje pytanie brzmi co znaczy 100% płatne chorobowe? Na jakiej zasadzie wyliczana jest dniówka z chorobowego? Nie umiem tego znaleźć ani w umowie i też nigdzie na google... Jeśli ktoś chce niech mi odpisze na priv. Generalnie chodzi mi o rozkład czy za dniówkę jest jakiś dodatek np. karta górnika czy włazi do chorobowego skoro 100% płatne...

ps. nie jestem wiecznym wczasowiczem na L4 :mrgreen: jedynie interesuje się w razie nagłego wypadku rożnie ze zdrowiem bywa dziś nosisz ringi jutro nie umiesz wstać ;-)

Kileros 

Pracuję w: kopalni

Wysłany: Śro 21 Lut, 2018   

Wydaje mi się, że 100% stawki zaszeregowania. Chociaż nigdy na rewirze nie byłem, to nie jestem tego pewny.

bvw08 

Pracuję w: JSW.S.A
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: wydobycie

tak na nowej umowie 100% najniższej stawki dla wykwalifikowanego coś ok 126zł brutto więc szału nie ma a starych jest inaczej liczone bo wchodzi stawka +karta górnika coś około 160-170 brutto

matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP

100% masz jak masz chorobowe wypadkowe. Na zwykłym jest 80% że średniego miesięcznego zarobku.

Revian 

Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

bvw08 napisał/a:
tak na nowej umowie 100% najniższej stawki dla wykwalifikowanego coś ok 126zł brutto więc szału nie ma a starych jest inaczej liczone bo wchodzi stawka +karta górnika coś około 160-170 brutto

ostatnie L4 mi wyszło 143 zł brutto na nowej umowie... bez 100% płatnego

ps. 100% płatne L4 jest dopiero po 8 latach stażu pracy tyle w temacie ;-) A jak jest płatne nie mam pojęcia z czego to liczą skoro mi teraz wychodzi jakoś 100-110 zł za dniówke na L4

bvw08 

Pracuję w: JSW.S.A
Stanowisko: górnik p/z
Oddział: wydobycie

widzisz jak ciężko to obliczyć mnie wyszło na L-4 coś ok 83-84zł na rękę za dzień raczej nie warto chorować

Revian 

bvw nigdy nie było warto po prostu mnie zaciekawiło jak to wygląda.

ujmę to też tak że nas wyruchali...

Ztki za free -100zł
Weekend wrócił po staremu -50 złotych

Przykład idziesz sobote i niedziele bierzesz w pon Ztke po staremu 100zł(nowe 0zł), niedziel to wypłaty po nowemu 170zł (po staremu 126zł) prosta mata za jeden weekend w ciągu z Ztką jesteśmy 150 złotych w plecy lub za dwa przerobione bez wybierania 100zł...

Związki póki co negocjują to jak Kaziu Dyzma boje się co oni w ZUZP dadzą wpisać...

Arni 

Pracuję w: KWK Pniówek
Oddział: TWO

Coś chyba mylisz podwójne wynagrodzenie za dniówkę to wychodzi weekend na plus np 191 szychta z ściany plus stażowe i to razy 2 więc jesteś do przodu minimum 100 zl...a zetka owszem za darmo a weekend wypłacony podwójnie a wcześniej jak brałeś zetkę to miałeś za weekend jak za czarna dniówkę a za zetkę 100 a teraz jak podzielisz to wyjdzie weekend za czarna dniówkę i zetka tak samo więc ok 150 zł na plus

Revian 

Arni też tak myślałem jak ty... Zadzwoń sobie do ZZ zapytaj się to cie uświadomią że na nowej umowie nie obowiązuje to lecz to co masz zawarte w umowie czyli dniówka i stawka zaszeregowania +stażowe

Arni 

Robiłem na nowej umowie przed strajkami i tak było jak pisałem z tym że ja tam mam napisane że praca w weekendy 100 procent dodatku może umowy po przejściu z SiGu inaczej wyglądają

Revian 

umowy są identyczne i co do niedziel w umowie pisze że będą płatne tak jak przed 01.01.2012r.? Lecz co było 01.01.2012r? Stare umowy?

Więcej o weekendach nic nie pisze a koleś z ZZ mi powiedział że na nowych umowach nas nie dotyczy podwójne wynagradzanie..

Arni 

Teraz popatrzyłem na umowę i też mi to pisze a płacili mi za weekendy przed strajkami tak jak napisałem wyżej

Revian 

01.01.2012 to wprowadzenie nowych umów. Rozumiejąc to chyba ty masz rację a pan związkowiec nie wie co sam mowi

Arni 

Okaże się w kwietniu co wymyślili tak na prawdę

Kileros 

Pracuję w: kopalni

Revian napisał/a:
bvw nigdy nie było warto po prostu mnie zaciekawiło jak to wygląda.

ujmę to też tak że nas wyruchali...

Ztki za free -100zł
Weekend wrócił po staremu -50 złotych

Przykład idziesz sobote i niedziele bierzesz w pon Ztke po staremu 100zł(nowe 0zł), niedziel to wypłaty po nowemu 170zł (po staremu 126zł) prosta mata za jeden weekend w ciągu z Ztką jesteśmy 150 złotych w plecy lub za dwa przerobione bez wybierania 100zł...

Związki póki co negocjują to jak Kaziu Dyzma boje się co oni w ZUZP dadzą wpisać...

Coś źle liczysz. Załóżmy dniówka 177,36 zł + staż (dajmy na to 5 lat = 48%) = około 262 zł brutto x2 = 525 zł brutto w przybliżeniu.
Było: 177,36 + staż = 262 zł + 170 zł = 432 zł. Przy ścianowych dniówkach różnica jest jeszcze większa. Przy gorszych dniówkach (150 zł~) wychodzi podobnie jak było teraz.
Nie po to to wprowadzili, żeby znowu były różnice między starymi, a nowymi umowami.
Porozumienie to jedno, a ROR to drugie. Zobaczymy, czy to tylko teoria, czy wypłaty się poprawią.

Reklama

Odpowiedz do tematu