Poprzedni temat «» Następny temat
ZAMYKANIE KOPALŃ W 2050ROKU
Autor Wiadomość
Mazi051991 

Pracuję w: Jankowski
Stanowisko: Ślusarz
Oddział: Gdm3
Wysłany: Pią 02 Lis, 2018   ZAMYKANIE KOPALŃ W 2050ROKU

Czy to prawda że w 2050 roku mają zamykać powoli kopalnie i zwalniać 30/ ludzi ?

Revian 

Pracuję w: JSW
Oddział: G
Wysłany: Pią 02 Lis, 2018   

nawet jeśli to 2050 dorobisz... nawet jakbys dopiero dziś zaczynał...

Mazi051991 

Zaczynam od stycznia ale boje się że jak bedą za jakies 15 lat zwalniać i by mnie zwolnili to się wkurze bo zostanie mi 10lat do emerytury.Eh masakra co się robi teraz z tymi kopalniami myślałem że będzie coraz lepiej a jest coraz gorzej.

SQT

2050-2018 = 32 więc o co chodzi? Trolling?

Mazi051991 

Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Czy wogole oplaca się pchać w górnictwo ?

Revian 

Pracuję w: JSW
Oddział: G

Ujmę ci to tak to jest twoja decyzja twoje życie. W latach 90 też zamykano kopalnie ludzie się przyjmowali na kopalnie i dorobili. Teraz też straszą że zamkną itd. Jedno jest pewne wszystkiego nie zamkną póki co alternatywa dla węgla energetycznego to elektrownia atomowa której budowy nawet nie zaczęli... I na tym koniec alternatyw jedynym zagrożeniem jest tani węgiel z Rosji i dojście do władzy czegoś pokroju sprzedawców z PO. Lepszą przyszłość na pewno ma też węgiel koksujący.

Mazi051991 

A jak wygląda teraz sprawa z wynagrodzeniem dostanę 2tys.na początek ? I jak wyglada sprawa z węglem bo doszly mnie sluchy ze nowo przyjętym dają już 6ton a nie 8

Mazi051991 

Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

Czy ktoś odpowie?

macios6 

Pracuję w: Szcz
Oddział: Ciekawy
Wysłany: Pią 09 Lis, 2018   

Mazi051991 napisał/a:
A jak wygląda teraz sprawa z wynagrodzeniem dostanę 2tys.na początek ? I jak wyglada sprawa z węglem bo doszly mnie sluchy ze nowo przyjętym dają już 6ton a nie 8

Dostaniesz węgiel, barbórkę i 14stkę i co najważniejsze nie na pracujesz się bo na kopalni go się głównie śpi także jak będziesz się zatrudniał pogadaj z kierownikiem że chcesz iść albo na 18 albo na 24.

Kur**wa chłopie jak nie masz górnika to ledwo wyciągniesz 2300.

Szkołą/kursy/ staż nikt ci nie zapewni że przyjmie cie pod kopalnię i da ci 5000zł na miesiąc.

Koniec kropka.

Mazi051991 

Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Po co ta agresja tylko zapytałem jak to teraz wygląda z wynagrodzeniami itp...

Derk

Pracuję w: KWK
Oddział: mój
Wysłany: Wczoraj 16:35   

Mazi051991 napisał/a:
Czy wogole oplaca się pchać w górnictwo ?

Szczerze? Jeśli miałbym teraz zaczynać to nie. Syn znajomej przyjął się do jakiejś koreańskiej firmy i po roku zarabia tyle co ja po 16 latach na dole. W JSW zarabia się lepiej niż w PGG. Popatrz jednak jakie są płace gdzie indziej. Nawet w Lidlu po 2 latach pracy możesz zarabiać powyżej 4000 brutto. Jeśli jesteś budowlańcem, potrafisz dobrze kłaść płytki itd. to na powierzchni zarobisz tyle co górnik w ścianie, albo nawet i lepiej. Jest jeszcze węgiel, ale to kwestia czasu kiedy go zabiorą. Kiedyś była 13-ta pensja i znikła. Kiedyś 14-tka zniknie w ten sam sposób. Zobaczycie. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale teraz coraz więcej jest przypadków, że młodzi rezygnują i się zwalniają. Znajomy sztygar zwolnił się i założył własną firmę. Tak, więc gdybym teraz miał raz jeszcze zaczynać, to na pewno nie w kopalni.

matys 
matys

Pracuję w: KW / KWK JANKOWICE
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP
Wysłany: Wczoraj 20:31   

W jsw można zaczynać karierę... W pgg bym nie zaczynał na dzień dzisiejszy. W innych branżach można obecnie zarobić więcej nie mówiąc już o zarobkach w Czechach... I poza kopalnią.

Reklama

Odpowiedz do tematu