Poprzedni temat «» Następny temat
Zatwierdzenie - specjalność górnicza.
Autor Wiadomość
campos1987

Pracuję w: KWK Knurów
Oddział: GRP
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Szcześć Boże. Panowie mam prośbe, czy mógłbym Was prosić o liste najważniejszych rozporządzeń oczywiście z tymi nowymi. Za miesiąc mam egzamin i chciałbym być na 100% pewny, że te które podam będą dobre. Z góry dziekuje za pomoc :)

Wujek 

Pracuję w: KL B
Stanowisko: Górnik
Oddział: Gazele
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

http://www.wug.gov.pl/prawo/wiedza

narelo

Pracuję w: nigdzie
Oddział: -
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Wujek napisał/a:

no dobra dobra... a co z zagrozniami, dopuszczeniami, ratownictwem i nowym bhp ppoz?

mialy wejsc od wczoraj tj. 1 lipca i w zasadzie nie wiadomo co i jak.. nie chce juz wymieniac ile razy to mialo wejsc w lipcu lub styczniu

Sixty 

Pracuję w: kwk ROW
Oddział: GTU
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

OUG Rybnik 03.07.2017
1. Mapa
-co to jest mapa ?
-przeliczanie mapy (skala 1:2000 ile to w przeliczeniu na metry i czy jest to odległość rzeczywista)
2. Postępowanie osoby dozoru ruchu przy wypadku i czy można naruszyć miejsce zdarzenia
3. Dokument bezpieczeństwa - co to jest, kiedy jest aktualizowany, w jakich przypadkach jest wymagana aktualizacja, kto sporządza, z jakimi elementami dokumentu bezpieczeństwa należny zapoznać pracownika
4. Gabaryty ruchowe przenośników taśmowych oraz zabezpieczenia na nich i jak sprawdzić czy czujnik ruchu taśmy działa
5. Jaka ustawa reguluje przepisy w górnictwie i wymienić co najmniej 3 akty podlegające tej ustawie (chodziło o to, że główna to pgig i co najmniej 3 rozporządzenia wymienić)

OggiRybnik

Pracuję w: KWK Bolesław Smiały
Oddział: GP
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

Szykuje sie do zatwierdzenia do OUG Rybnik i ma ktoś fajnie rozpisane Rozporządzenia obowiązujące o które pytają? Bo na stronie WUG jest ale strasznie pomieszane i są stare i nowe

stefan__00

Pracuję w: jsw
Oddział: gpt
Wysłany: Śro 19 Lip, 2017   

Rozporządzenia które są na stronie WUG-u( jest ich 53) trzeba umieć wszystkie, czy wybiera się te które są ważne dla specjalności górniczej związanej z wydobyciem węgla kamiennego, jest ich jakoś około 15 ???

OggiRybnik

Wysłany: Śro 19 Lip, 2017   

Właśnie ma ktos wypisane te rozporządzenia które powinniśmy wiedzieć ?

stefan__00

Pracuję w: jsw
Oddział: gpt
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

koledzy ile jest dokładnie czujników temperatury na przenośnikach i ile jest topików, ile i dokładnie gdzie ?

Wujek 

Pracuję w: KL B
Oddział: Gazele
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Ostatni raz daję ten link. Bo ciężko wam spojrzeć kilka postów wyżej. Wszystkie akty prawne na tej stronie są obowiązującymi, co do tego że ktoś pisał a co z tymi co miały wejść w lipcu, no właśnie są na tej stronie tylko że data tych rozporządzeń to nie jest powiedzmy z 1 lipca bo zostały już dawno opracowane, patrzcie na daty !!

OggiRybnik

Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Pomiary metanu przez osoby dozoru.
Dokumentowanie pomiarów metanu przez osoby dozoru.
Zabezpieczenie w metanometrią automatyczną rejonów (przodek wyrobiska korytarzowego, ściana).
Ktoś coś wie ?

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Oddział: ZG Brzeszcze
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

post wyżej kolega Ci wkleił linka gdzie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

Frontal 

Pracuję w: ZG Sobieski
Oddział: SUG
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Witam
Przygotowuje się do egzaminu o stwierdzenie kwalifikacji jako osoba dozoru ruchu w specjalności górniczej.
Mam pytania odnośnie takich zagadnień jak Projekty Zagospodarowania Złoż czy Plan ruchu ZG.

Czy w przypadku pytanie odnośnie PZZ,np co zawiera część opisowa i graficzna, muszę odpowiedzieć słowo w słowo to,co jest zapisane w Rozporządzeniu MŚ ( 3 strony tekstu) czy mogę pokazać komisji że orientuje się w temacie,wymieniając np tylko informację że w PZZ określą się zasoby przemysłowe bez dalszego opisu (że to część zasobów pozabilanowych stanowiąca przedmiot uzasadnionej eksploatacji itd.)?
Chodzi mi o to,że wymienię skrótowo co powinien określać PZZ bez szczegółów,czy taka odpowiedź jest akceptowalna?

Drugie pytanie dotyczy materiału do nauki,wiem że w teorii powinienem orientować się z całości wymaganego materiału,ale czy w praktyce,biorąc pod uwagę że pracuję na oddziale wydobywczym, mogę pominąć przy nauce przepisy dotyczące np. górniczych wyciągów szybowych i spraw z tym związanych (np. wymagania dla lin nośnych)?

Pytanie trzecie, orientuje się ktoś jaki jest czas oczekiwania na list zwrotny z OUG Katowice w sprawie terminu egzaminu, i czy zdawał ktoś egzamin po zmianie przepisów (po 1.07) ?

Pozdrawiam

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Oddział: ZG Brzeszcze
Wysłany: Śro 09 Sie, 2017   

Frontal napisał/a:
Witam
Przygotowuje się do egzaminu o stwierdzenie kwalifikacji jako osoba dozoru ruchu w specjalności górniczej.
Mam pytania odnośnie takich zagadnień jak Projekty Zagospodarowania Złoż czy Plan ruchu ZG.

Czy w przypadku pytanie odnośnie PZZ,np co zawiera część opisowa i graficzna, muszę odpowiedzieć słowo w słowo to,co jest zapisane w Rozporządzeniu MŚ ( 3 strony tekstu) czy mogę pokazać komisji że orientuje się w temacie,wymieniając np tylko informację że w PZZ określą się zasoby przemysłowe bez dalszego opisu (że to część zasobów pozabilanowych stanowiąca przedmiot uzasadnionej eksploatacji itd.)?
Chodzi mi o to,że wymienię skrótowo co powinien określać PZZ bez szczegółów,czy taka odpowiedź jest akceptowalna?

można swoimi słowami zazwyczaj, często jak widzą, że wiesz o co biega to przerywają w połowie odpowiedzi i zadają kolejne pytanie. Można swoimi słowami ogólnikowo ale trza wiedzieć mniej więcej co i jak

Frontal napisał/a:
Drugie pytanie dotyczy materiału do nauki,wiem że w teorii powinienem orientować się z całości wymaganego materiału,ale czy w praktyce,biorąc pod uwagę że pracuję na oddziale wydobywczym, mogę pominąć przy nauce przepisy dotyczące np. górniczych wyciągów szybowych i spraw z tym związanych (np. wymagania dla lin nośnych)?

w teorii powinieneś znać wszystko ale jak idziesz na górniczy to prawdopodobieństwo że będą Cię pytac z szybowych spraw czy elektrycznych jest równe 0. Skup się na swoich sprawach, a tamto se poczytaj z jeden raz tak pobieżnie

Frontal napisał/a:

Pytanie trzecie, orientuje się ktoś jaki jest czas oczekiwania na list zwrotny z OUG Katowice w sprawie terminu egzaminu, i czy zdawał ktoś egzamin po zmianie przepisów (po 1.07) ?

Pozdrawiam

tu nie znam odpowiedzi

Frontal 

Pracuję w: ZG Sobieski
Oddział: SUG
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Kamień z serca,dziękuje :)

fizq

Pracuję w: Gornictwo
Oddział: GRP
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

Panowie, pogubiłem sie.. ktore roporzadzenie jest w koncu wlasciwe?
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie zagrożeń naturalnych w zakładach górniczych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1702, z późn. zm.)
czy
1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie zagrożeń naturalnych w zakładach górniczych (Dz.U. Nr 94, poz. 841)
Prosze o pomoc. Z gory dzieki

PS. Zdawal ktos zatwierdzenia w specjalnosci geologicznej?

Reklama

Odpowiedz do tematu